بازی Squid Game از نگاه یک تریدر

 

کریپتو می‌تواند گرگی در لباس دوج باشد!

با مشاهده تیتر این مطلب، احتمالا متوجه شده‌اید که در این مقاله می‌خواهیم در خصوص درس های Squid Game درباره رمز ارز ها صحبت کنیم. اما شاید از خودتان بپرسید که Squid Game چیست و اساسا چه ارتباطی با این حوزه دارد؟

Squid Game یا همان بازی مُرَکَب یک مجموعه تلوزیونی درام و محصول کره جنوبی است. این مجموعه در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱، توسط نتفلیکس در سطح جهانی منتشر شد و غوغایی در جهان برپا کرد. برای بسیاری از افراد اینگونه بود که پس از پخش این فیلم، تا مدت‌ها در هر جمعی که وارد می‌شدند مشاهده می‌کردند که صحبت از یک شخصیت یا بخشی از فیلم در جریان است.

بازی مرکب در مجموع نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد. در هفته‌ی اول انتشار، به یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های نتفلیکس در ۹۰ کشور تبدیل شد و ۲۸ روز پس از انتشار با بیش از ۱۱۱ میلیون بیننده، رکورد بریجرتون را شکست و به پربیننده‌ترین مجموعه این شبکه تبدیل گردید.

اگر از نگاه یک تریدر به این فیلم نگاه کنید می‌بینید که بازی مرکب و دنیای کریپتو بیشتر از آن‌چه فکر می‌کنید وجوه اشتراک دارند. در حقیقت Squid Game مانند بازار ارزهای دیجیتال و هر کدام از ما که در این بازار در حال فعالیت هستیم مانند شخصیت‌های آن فیلم می‌باشیم.

قبل از هر چیز هشدار می‌دهیم که هر مورد از درس های Squid Game درباره رمز ارز ها، یک یا چند قسمت از سریال اسکویید گیم (Squid Game) را یادآوری می‌کند و ارتباط آن‌ها را با کریپتو و شما توضیح می‌دهد. به همین علت خطر اسپویل شدن و لو رفتن داستان وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر جزو آندسته از افرادی هستید که هنوز فیلم را مشاهده نکرده‌اید و علاقه‌مند به دیدن آن هستید؛ از خواندن این مطلب پرهیز کنید و به جای آن مقاله روانشناسی معامله گری و اهمیت آن در موفقیت و شکست معامله گر را مطالعه کنید.

درس های Squid Game درباره رمز ارز

درس 1: کریپتو بی وقفه به شما سیلی می‌زند تا زمانی که تغییرات لازم را ایجاد کنید

صحنه مرتبط: قسمت 1.

در قسمت اول، در یکی از صحنه‌های فیلم می‌بینید که سئونگ گی هون (قهرمان داستان) تا زمانی که کارت بعدی را در ایستگاه قطار رو نکرده است مدام سیلی می‌خورد‌. اگر این سکانس را به یاد آوردید قطعا می‌دانید که او باید به تلاشش ادامه می‌داد تا زمانی که آن کار انجام شود و البته بیش از آنچه پیش‌بینی کرده بود باید تلاش می‌کرد، زیرا قبلاً هرگز این بازی را انجام نداده بود.

یکی از درس های Squid Game درباره رمز ارز این است که برای برنده شدن در کریپتو باید آزمون و خطا کنید.

به عنوان مثال:

 • ایجاد NFT‌هایی که فروش نمی‌روند مگر این که به اشتراک‌های آن ها با NFT‌هایی مانند wildlife که خوب فروش می‌روند، بپردازید.
 • باید در معاملات ارزهای دیجیتال ضرر کنید تا زمانی که بتوانید از طریق تجربه خودتان، تجارب و کمک‌های افراد دیگر یا شرکت در دوره های آموزشی به استراتژی برنده برسید.
 • خرید کریپتوهای با ارزشِ پایین که ممکن است بارها و بارها متحمل ضرر شوید تا این که یک بار برنده میدان باشید.

دنیای رمز ارزها و بلاکچین یک فناوری جدید است. پس باید بدانید که درست مانند شرکت در یک بازی که قبلاً هرگز انجام نداده‌اید، حتماً اشتباه خواهید کرد. کسانی که با پیشینه حباب دات کام، بازار سهام، فارکس یا اختیار معامله وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند، بر دیگران برتری دارند و سود می‌کنند اما همچنان اشتباه هم می‌کنند. این سعی و خطا یک جزء جدایی ناپذیر در مسیر رشد شما به عنوان یک تریدر است.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در دنیای ارز دیجیتال انجام دهید:

از اشتباهات دیگران درس بگیرید، تا از ارزهای دیجیتال سیلی نخورید. این مورد ما را به درس بعدی می‌برد.

درس 2: همیشه آماده سازگاری با تغییرات باشید

صحنه‌های مرتبط: قسمت 7

در صحنه پل شیشه‌ای در قسمت هفتم، بازیکن 017 می‌توانست ‌تشخیص دهد که کدام شیشه سکوریت است و زمانی که نوبتش شد آن را نشان داد. ولی با دستور افراد VIP چراغ‌ها خاموش شد و ناگهان، بازیکن 017 باخت.

بنابراین به عنوان دومین مورد از درس های Squid Game درباره رمز ارز ها به یاد داشته باشید که در کریپتو، هر زمانی ممکن است قواعد و تغییراتی در یک پلتفرم رخ دهد. هرگز به صرافی ارز دیجیتال، استیک کردن، کیف پول یا پلتفرم وابسته نباشید و با حفظ استقلال خود احتمال ناامیدی را پایین بیاورید.

حس استقلال و عدم وابستگی به شما قدرت کنترل می‌دهد.

درس 3: کریپتو را همان‌گونه که هست ببینید – یک بازی

صحنه های مرتبط: همه صحنه ها

در سومین مورد از درس های Squid Game درباره رمز ارز باید بازار ارزهای دیجیتال را مانند یک بازی تصور کنید. بیشتر بازی‌ها شامل پاداش و چالش‌هایی هستند که برای دریافت جایزه باید از آن‌ها عبور کنید. در کریپتو، برای کسب درآمد باید ریسک کنید. این موضوع تفاوتی با یک بازی ندارد. اگر مردم کریپتو را به‌عنوان یک بازی ببینند، متوجه خواهند شد که بازارها کارهایی را انجام می‌دهند که مطابق میل آن‌ها نیست. در نتیجه، زیاد ریسک نخواهند کرد.

هنگامی که بازی‌هایی انجام می‌دهید که دارای مراحل مختلف یا وظایف محوله هستند، هربار مطمئن می‌شوید که پیشرفت شما ذخیره شده است. می‌دانید که احتمال باخت شما وجود دارد. ذخیره نکردن مراحل، شما را به شروع بازی برمی‌گرداند و واضح است که هیچ کس این را نمی‌خواهد. اما در کریپتو، اکثر مردم نابود می‌شوند، زیرا این توهم را دارند که همیشه حق با آنهاست و درست فکر می‌کنند و به همین خاطر بازی یا همان سرمایه خود را حفظ و ذخیره نمی‌کنند. این مانند تلاش برای تقلب در یک بازی؛ بدون داشتن کدهای مخفی بازی است.

تصور کنید اگر معتقد به حفظ و ذخیره پیشرفت تان بودید سبد ارزهای دیجیتال شما چگونه بود.

بیتکوین و ارزهای دیجیتال

دارایی ارز دیجیتال شما میزان امتیاز شماست. شما در بازی‌هایی که امتیازتان را افزایش یا کاهش می‌دهند افراط می‌کنید اما بر تعداد امتیازهایی که می‌توانید از دست بدهید کنترل دارید. درست مانند تیله بازی در قسمت چهارم سریال اسکویید گیم (Gganbu).

در ادامه‌ی این قسمت از درس های Squid Game درباره رمز ارز ، می‌خواهیم مقایسه‌ای جالب بین سلسله مراتب و رابطه‌ی بین شخصیت های Squid Game با بازیگران دنیای Crypto انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
وب 3 یا نسل سوم اینترنت چیست و چه آینده‌ای دارد؟

فرانتمن (The Frontman) = کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)

فرانتمن نقش رئیس بازی را در اسکویید گیم ایفا می‌کرد. در حقیقت او فردی بود که قوانین بازی را تعیین و بر اجرای آنها نظارت داشت.

حال اگر به بازارهای مالی برگردیم، می‌بینیم که این نقشی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا عملا تلاش می‌کند تا آن را در بازار ارزهای دیجیتال ایفا کند.

شاید برایتان سوال باشد که این کمیسیون چیست و چه نقشی در معادلات مالی آمریکا و جهان دارد؟ بر اساس تعریف ویکی پدیای فارسی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (به انگلیسی: Securities and Exchange Commission) (به شکل مخفف: SEC) یک نهاد فدرال در ایالات متحده آمریکا است که در ۶ ژوئن ۱۹۳۴ به موجب بخش ۴ قانون بورس اوراق بهادار ۱۹۳۴ ایجاد شده ‌است. مسئولیت‌های اصلی این نهاد فدرال عبارتند از:

 • اِعمال قوانین فدرال اوراق بهادار آمریکا
 • نظارت بر صنعت اوراق بهادار آمریکا
 • نظارت بر بورس‌های ملی سهام و اختیار معاملات آمریکا
 • و نظارت بر دیگر بازارهای الکترونیکی اوراق بهادار در آمریکا.

به زبان ساده، مسئولیت تعیین اصول اساسی و رگولاتوری کلیه معاملاتِ بازارهای مالی در خاک آمریکا بر عهده‌ی SEC است. از آنجایی که قدرت اقتصادی آمریکا بر کسی پوشیده نیست، بدیهی است که این قوانین توسط شرکت‌ها و اشخاص در سراسر جهان جدی گرفته می‌شوند تا مشمول جرایم این سازمان قرار نگیرند.

حال SEC در تلاش است تا همین نقش را در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان جدیدترین بازار مالی جهان نیز بازی کند. در حقیقت آن‌ها مدعی هستند که حضور دارند تا کریپتو را هر زمان که کسی از خط خارج می‌شود، تنظیم کنند. درست مانند Frontman که در قسمت 7 اسکویید گیم، زمانی که VIPها متوجه شدند که یک بازیکن شیشه سکوریت را می‌شناسد، چراغ‌ها را خاموش کرد. در نتیجه اگر بخواهیم از درس های Squid Game درباره رمز ارز الهام بگیریم متوجه می‌شویم که تشابه زیادی بین هر دو شخصیت وجود دارد.

اوه ایل نام (پیرمرد) = ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی دنیای ارز دیجیتال را با بیت‌کوین ایجاد کرد و ناشناس باقی ماند. با این حال، او می‌تواند یک بازیکن فعال در میدان کریپتوکارنسی باشد، مانند بازیکن پیرمرد در سریال اسکویید گیم Game Squid.

VIP‌ها

همان بازارسازان، نهنگ ها، ایلان ماسک، روزنامه‌نگاران و تولیدکنندگان محتوا و به عبارتی افرادی که در بازارهای کریپتو اثرگذار هستند.

بازیکنان (The Players)

همه افراد دیگر! یعنی کسانی که برای داشتن زندگی بهتر و مرفه، پول زیادی می‌خواهند.

درس های Squid Game درباره رمز ارز

درس 4: بدانید وقتی درگیر رمزارزها می‌شوید برای چه چیزی ثبت نام می‌کنید

صحنه های مرتبط: قسمت های 1 و 2.

اگر بخواهیم یکی از مهمترین درس های Squid Game درباره رمز ارز ها را با شما به اشتراک بگذاریم این است که برای ورود به هر کاری، باید با آگاهی کامل و چشمانی باز در آن قدم بگذارید.

به شرکت‌کنندگان Squid Game گفته شد که می‌توانند یک جایزه بزرگ برنده شوند، اما عواقب باخت به آن‌ها گفته نشد (و حتی به خود زحمت پرسیدنش را هم ندادند). بیشتر آن ها پس از بازی اول فهمیدند که این پاداش، ارزش ریسکش را ندارد.

کریپتو هم به همین صورت است. مردم در بیان سود بالقوه‌ی یک کوین غلو می‌کنند، اما نمی‌گویند اگر کارها خوب پیش نرفت چه اتفاقی ممکن است بیافتد. این باعث می‌شود مردم زیادی ریسک کنند و همه آن چه به دست می آورند را از دست بدهند.

رمزارز، یک بازار پر نوسان است. شما سریع پولدار می‌شوید و البته سریع‌تر نیز آن را از دست می‌دهید.

یکی از درس های Squid Game درباره رمز ارز این است که همیشه خطرات و ریسک های هر کاری را که وارد آن می‌شوید تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید از موقعیت‌های ریسک-پاداش نامتقارن سود بگیرید.

 • خریدن سکه در کف قیمت یا نزدیک به کف
 • استیک کردن سکه‌هایی با احتمال بازگشت سرمایه (ROI) بالا که ثابت شده است در طول زمان نسبتاً پایدار می‌مانند
 • شرکت در قرعه‌کشی‌های ارز دیجیتال بدون ضرر
 • ایجاد و ضرب NFT ها (بدون نیاز به سرمایه)

درس 5: به توصیه‌های افراد در مورد رمزارز به راحتی اعتماد نکنید

صحنه مرتبط: قسمت 7.

در پنجمین مورد از درس های Squid Game درباره رمز ارز به این موضوع می‌پردازیم که در این بازار ساده باور نباشید. در صحنه پل، بازیکن 407 به بازیکن 101 (شخصیت شر داستان) گفت که می‌تواند بفهمد کدام شیشه سکوریت است. سپس پرید و همه دیدیم که چه اتفاقی افتاد.

مثل این است که کسی اعلام کند که بیت‌کوین امروز به یک رکورد جدید تاریخی (ATH) می‌رسد، و سپس بگوید که با گرفتن اهرم 100 برابر  می‌خواهد 1,000 دلارش  را به 20,000 دلار تبدیل کند. به محض این‌که رویکرد او را کپی می‌کنید، بازار معکوس می‌شود و شما ورشکسته (Liquidition) می‌شوید.

پیروی کورکورانه از توصیه‌ها و انتخاب کوین های پیشنهادی اینفلوئنسرهای ارز دیجیتال، یک بازی خطرناک است. افراد زیادی با پیروی ساده انگارانه از یک کاربر یوتیوب، سرمایه‌ی چند هزار دلاری خود را در کلاهبرداری های (Rug Pull) از دست داده‌اند. در نتیجه، قبل از هر چیز اطلاعات دیگران را بررسی کنید و پس از تایید اعتبارشان اقدام به خرید و فروش کنید.

بازار کریپتوکارنسی

درس 6: ناامیدی، شما را به کسی که نیستید تبدیل می‌کند

صحنه های مرتبط: قسمت 6.

بازی تبادل تیله نشان داد که چگونه انسان های خوب تحت شرایط سخت کارهایی انجام می‌دهند که بعدا از آن‌ها پشیمان می‌شوند. این مورد هم یکی از درس های Squid Game درباره رمز ارز است. بازیکن 456 زمانی‌که تیله‌های کمی داشت به سرعت از فراموشی بازیکن 1 سوء استفاده کرد. بازیکن 218 با وجود آن که ارتباط خوبی خارج از بازی با حریفش داشت، با حقه و فریب تیله های او را دزدید و آنها را با سنگ جایگزین کرد.

اما این چه ارتباطی با کریپتو دارد؟

حرص و طمع و ترس باعث می‌شود مخالف برنامه‌های معاملاتی، تنوع بخشی به سبد و حفظ رمز ارزهایتان عمل کنید. بسیاری از مردم بر اساس احساساتشان تصمیم گیری می‌کنند و در نهایت با گرانترین قیمت بازار می خرند و با ارزان‌ترین‌ قیمت می فروشند. اما چرا؟ این هم به اعتماد و سرمایه‌گذاری بیش از حد در یک کوین و نداشتن استراتژی برای مقابله با ریسک های بازار برمی‌گردد.

همچنین شخصی که در یوتیوب به او اعتماد می کنید، ممکن است خرید کوینی را تبلیغ کند که خودش هم قبول ندارد و فقط می‌خواهد در ازای این معرفی پولی بگیرد. شاید افرادی که از سال‌های قبل در این بازار حضور دارند به یاد داشته باشند که جان مکافی یکی از افرادی بود که به عنوان یک اینفلوئنسر مطرح در این حوزه، پامپ و دامپ های زیادی را به او نسبت می‌دادند.

سعی کنید در بازار کریپتو در موقعیت هایی که شما را به  استیصال و ناامیدی می‌کشند قرار نگیرید.

درس 7: کاری را که قرار است انجام دهید در حین چراغ سبز انجام دهید

صحنه های مرتبط: قسمت 1.

وقتی که چراغ سبز است حرکت کنید. اگر بازیکنان Squid Game در زمان چراغ سبز حرکت نمی‌کردند (از ترس اعلام چراغ قرمز)، به لحاظ زمانی کم می‌آوردند و شکست می‌خوردند.

در کریپتو هم، تایمر یا زمان سنج داریم.

لحظه ای که باید وارد شوید، وارد شوید. انتظار طولانی مدت، فرصت را از شما می‌گیرد. کریپتو مخاطره‌آمیز است، اما اگر به امید پیشرفت و موفقیت وارد آن نشده‌اید، در هیچ فرصتی وارد نمی‌شوید و درگیر آن نمی‌گردید. بهتر است که از این بازار خارج شوید و به همان سرمایه گذاری های سنتی بپردازید. یکی دیگر از درس های Squid Game درباره رمز ارز این است که عدم اعتماد به نفس و تعلل، باعث می‌شود که زمان طلایی برای خرید یک کوین یا معامله ی آن را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید
استراتژی معاملاتی بولینگر باند و مک دی در بازار رمز ارزها

درس 8: وقتی چراغ قرمز است، حرکاتی که هنگام چراغ سبز انجام می‌دادید را انجام ندهید و بالعکس

صحنه های مرتبط: قسمت 1 (چراغ قرمز، چراغ سبز)

چراغ سبز = بازار گاوی

چراغ قرمز = بازار خرسی

مدتی است که در بازار صعودی بوده‌ایم و بهترین‌ها هنوز در راه است. در حال حاضر شاهد ظهور پروتکل‌های DeFi، GameFi، NFT، متاورس‌ها و Web3 هستیم و این یعنی راه‌های زیادی برای کسب درآمد و استفاده از رمزارز وجود دارد. باید از این فرصت استفاده کنیم نه اینکه جوری رفتار کنیم که انگار قرار است به مدت طولانی در رکود فرو برویم.

اما زمانی که این اتفاق بیفتد و بازار خرسی شود

به عنوان یکی دیگر از درس های Squid Game درباره رمز ارز به یاد داشته باشید که خرید کوین و انتظار دو برابر شدن ارزش آن در بازار خرسی،‌ ایده وحشتناکی خواهد بود. بازار خرسی در رکود، مانع از به دست آوردن سود می‌شود و شما تمایل بیشتری به استیک کردن، میانگین دلاری (DCA)، انباشتن و یا منفعل بودن دارید. دانستن این موضوع زمانی که بیت کوین وارد بازار نزولی می‌شود قطعا مفید خواهد بود.

بازار ارزهای دیجیتال

درس 9: رفتار انسان‌ها تکراری است، بازارهای ارز دیجیتال هم همین‌طور

صحنه های مرتبط: همه صحنه ها.

بازی مرکب، بازتابی از رفتار انسان هاست.

قبل از پیشنهاد بازی، اکثر بازیکنان Squid Game تغییرات لازم را برای رهایی از شرایط خود انجام نداده بودند. آن‌ها همچنان امیدوار بودند که اتفاق خوبی بیوفتد و آن‌ها را از بند مشکلات و مسائل آزاد کند. سپس فروشنده Squid Game آمد، کوسه‌ای که طعمه خود را به بازی‌ای می‌کشاند که در آن افراد می‌توانستند میلیاردها دلار درآمد داشته باشند اما احتمال برنده شدن در آن بسیار پایین بود.

یکی دیگر از درس های Squid Game درباره رمز ارز این است که این کوسهها در کریپتو نیز وجود دارند. در قالب پلتفرم‌های درآمد غیرفعال، صرافی‌های جعلی، افرادی که ادعا می‌کنند می‌توانند رمزارز شما را دو برابر ‌کنند، و کوین های جعلی مانند سکه Squid Game است که ۷۵۰۰۰٪ رشد کرد و ناگهان ناپدید شد.

اما احمقانه است که مردم به خاطر حرص و طمع به این کار ادامه می‌دهند. درست مانند بازگشت بازیکنان اسکوئید گیم پس از آن ‌که اولین بازی را تجربه کردند و محل را ترک کردند، با این که شانس بیشتری برای اصلاح زندگی خود در دنیای واقعی داشتند.

بازارهای کریپتو هرگز تغییر نخواهند کرد زیرا انسان ها در چرخه های خود درجا می زنند

انسان‌ها به مقاومت در برابر تغییر عادت دارند. الگوهای همیشگیِ بازار همچنان تکرار می‌شوند زیرا بیشتر انسان‌ها مطابق با احساسات خود به آنها واکنش نشان می‌دهند. به عنوان مثال، انسان‌ها برای رهایی از احساس ترس هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهند، حتی اگر این به معنای انجام رفتاری غیر معقول باشد (مثل سرمایه‌گذارانی که به دلیل ترس از صفر شدن ارزش کوینی که خریده‌اند آن را در کف قیمت و با ضرر می‌فروشند).

هنگامی که اولین بازیکن در بازی چراغ سبز چراغ قرمز تیر خورد، بسیاری از بازیکنان از ترسشان شروع به دویدن رو به عقب کردند و همین باعث شد حذف شوند. ترس آن‌ها باعث واکنش ستیز یا گریز شد که برخلاف منطق بازی بود.

درس 10: برای دریافت سود 100 برابری باید از آشفتگی ها و سختی ها عبور کنید

صحنه های مرتبط: قسمت 1.

وقتی بازیکنان برای اولین بار میلیاردها دلار را دیدند، حتی به این فکر نکردند که بازی چقدر چالش برانگیز خواهد بود. این موضوع، یکی دیگر از درس های Squid Game درباره رمز ارز ها را نشان می‌دهد.

بیایید از منظر ارز دیجیتال به این موضوع نگاه کنیم.

به دست آوردن سود 100 برابری یکی از بهترین چیزهایی است که می‌تواند برای شما اتفاق بیفتد. اما افرادی که در مورد دستاوردهایشان صحبت می‌کنند هرگز فاش نمی‌کنند که این سود شامل ماه‌ها (یا حتی سال ها) انتظار و تماشای تغییرات سبدشان است. روشی که Squid Game برای حذف بازیکنان طراحی کرده بود، همان روشی است که بازار ارزهای دیجیتال با آن افراد را از گرفتن سودهای صد درصدی باز می‌دارد.

قدر بازگشت سرمایه های کوچک را بدانید

اگر می‌خواهید از درس های Squid Game درباره رمز ارز بهره‌ی بیشتری ببرید؛ یادتان باشد که قدر سودهای کوچک را بدانید. این دیدگاه از آن منظر حائز اهمیت است که از چالش کمتری برخوردار بوده و بیشتر اتفاق می‌افتد.

سودهایی مانند 10٪، 22٪، 35٪  قطعا ارزش دارند چرا که پنج سود 20 درصدی روی پنج کوین، برابر با سود 100٪ است. بنابراین خیلی ساده می‌توانید کیف پول رمزارز خود را با سودهای کوچکتر بسازید و رشد دهید. این در حالی است که اکثر افراد در بازار ارزهای دیجیتال سودهای کوچک را دوست ندارند چون نمی‌توانند با آنها یک شبه پولدار شوند.

کسب سود در ارزهای دیجیتال

در تجارت، ثروت بر اساس یک سری معاملات ساخته می‌شود. نه فقط با یک فروش یا معامله

این در مورد معاملات ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند.

به عنوان مطلبی افزون بر درس های Squid Game درباره رمز ارز باید بدانید که انباشت ثروت بر اساس مجموعه‌ای از خرید و فروش‌ها بدست می‌آید. در مقاله‌ای از یک تاجر باتجربه به نام “تای”، توصیه‌هایی در مورد کسب درآمد در بازارها ارائه شده است. او می‌گوید همه‌ی ما وقتی به صورت حساب بانکی خود نگاه می‌کنیم بیشتر رنگ قرمز آن را می‌بینیم. اما باید به خاطر داشته باشیم که منهای تراکنش‌های غذا، لباس، بنزین و هزینه اشتراک ها، تراکنش مثبتِ دریافت حقوق نیز در صورت حساب مان وجود دارد. این دقیقا همان چیزی است که همگی باید به آن توجه کنیم و تلاش نمائیم تا ورودی های سبز رنگ حسابمان بیشتر گردد.

هدف شما باید این باشد که تا جایی که می‌توانید کوین های سودده را در بازار کریپتو استیک کنید

شما می‌توانید این کار را با داشتن یک مدیریت ریسک خوب به راحتی انجام دهید. کسب سود و حفظ آن یک عادت پربازده است. هر چه بیشتر آن را تمرین کنید، بیشتر به دست خواهید آورد.

برنده شدن با کسب سودهای کوچک، نگه داشتن و حفظ کوین هایی که فکر می‌کنید 10 تا 100 برابر سود می دهد کاری است که با تمرین و ممارست به راحتی به دست می‌آید. بنابراین هرگز به این فکر نباشید که با خریدن یک کوین سرمایه خود را 100 برابر کنید. در این بازار همیشه سعی کنید یک لاکپشت باشید تا یک خرگوش! در نهایت بدانید که در بازار ارزهای دیجیتال ثروت نصیب کسانی خواهد شد که صبورتر از دیگران هستند.

در پایان امیدواریم که از مقاله‌ی 10 نکته مهم از درس های Squid Game درباره رمز ارز ها نهایت استفاده را برده باشید. مشتاقانه منتظریم تا اگر تجربه تلخ یا شیرینی در این بازار داشته‌اید در قسمت نظرات با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.